صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
شرکت‌های خارجی از سرپاماندن صنعت نفت ایران در تعجبند

شرکت‌های خارجی از سرپاماندن صنعت نفت ایران در تعجبند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  شانا، امیرحسین زمانی‌نیا، امروز (شنبه، ۱۲ اسفندماه) در نشست تخصصی «همکاری بین‌المللی؛ ابعاد ژئوراهبردی» که در روز نخست دومین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی صنعت حفاری ایران برگزار شد، اظهار کرد: چالش توسعه پس از پیروزی انقلاب و تحریم‌های آمریکا علیه ایران همیشه همراه صنعت نفت بوده است.
وی با اشاره به این که مقدار تولید نفت و گاز ایران متناسب با ذخایر هیدروکربوری ایران نیست و بسیار ناچیز است، تصریح کرد: مقدار تولید نفت و گاز  در دیپلماسی انرژی شاخص نخست است و تاثیر زیادی بر سیاست‌ها دارد.
معاون وزیر نفت با تاکید بر این که صنعت نفت ایران با ایثار مسئولان و کارکنان در بخش خصوصی و دولتی و با تکیه بر دانش مهندسان کشور سرپاست، ادامه داد: صنعت نفت ایران آماده همکاری همه‌جانبه با شرکت‌های بین‌المللی خارجی در سطح‌های مختلف است و آنها نیز بارها علاقه‌مندی خود را اعلام کرده‌اند.
زمانی‌نیا با بیان این که با توجه به نبود سرمایه‌گذاری در سال‌های گذشته در صنعت نفت، هم‌اکنون فرصت زیادی برای سرمایه‌گذاری در این صنعت وجود دارد، یادآور شد: صنعت نفت ایران در برنامه ششم توسعه به ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد.
معاون وزیر نفت با تاکید بر این که دیپلماسی انرژی وزارت نفت بهبود، ارتقا و رشد مراودات با همسایگان است و باید از فضای بین‌المللی به بهترین نحو استفاده کرد، افزود: ایران پس از عراق بیشترین مرز مشترک را با ترکمنستان دارد که متاسفانه روابط انرژی با این کشور با چالش روبه‌رو شد که امیدواریم این مسئله به‌زودی حل شود.

همچنین مطالعه کنید:

online store

اقبال مردم به خرید آنلاین

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، چند روزی است سر و کله کرونا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *