صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
لزوم تبدیل خلاقیت های حوزه محیط زیست به کسب وکار

لزوم تبدیل خلاقیت های حوزه محیط زیست به کسب وکار

رئیس مرکز محیط زیست شهرداری تهران با تأکید بر حمایت این مرکز از کسب و کار های محیط زیستی گفت: باید خلاقیت های حوزه محیط زیستی به کسب وکارهای موفق تبدیل شوند. 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  ایسنا، صدرالدین علیپور در نخستین استارت آپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند، گفت: یکی از سیاست ها و راهبردهای مدیریت شهری حرکت به سمت تحقق شهر هوشمند که پیشنیاز آن دریافت ایده ها و خلاقیت ها در حوزه محیط زیست است. ایده هایی که در مرحله بعد به کارآفرینی تبدیل شود. 
وی افزود: نخستین استارت آپ ویکند محیط زیست با تأکید بر تعریف اهدافی در حوزه محیط زیست در حالی برگزار می شود که 70درصد ماموریت های شهرداری تهران به حوزه محیط زیست مرتبط است، لذا در این رویداد استارت آپی افراد متخصص ایده های خود را مطرح می کنند. 
وی ادامه داد: این افراد پس از طرح ایده ها و خلاقیت های خود در قالب تیم هایی دسته بندی می شوند که این تیم ها توسط متخصصین و کارشناسان هدایت خواهند شد و ایرادات و مشکلات موجود در طرح را رفع خواهند کرد تا تیم های موجود ظرف دو روز با یکدیگر رقابت کنند و در نهایت توسط افراد متخصص به عنوان داور تیم ها مورد داوری قرار گیرند. 
وی تأکید کرد: پس از داوری سه تیم در این رویداد استارت آپی انتخاب می شوند که علاوه بر تقدیر از آنها طرح های آنها به سازمان های متولی ایده هدایت خواهند شد. 
رئیس مرکز محیط زیست شهرداری تهران با تأکید بر اینکه بیشتر نگاه این مرکز در این رویداد استارت آپی به خلاقیت و تبدیل آن به کسب وکار است افزود: نهایتا افرادی که طرح های آنها منتخب می شود با همکاری که میان دستگاه های متولی محیط زیستی و مرکز محیط زیست شهرداری تهران برقرار شده ایده های شان هدایت می شود تا به کسب وکار تبدیل شوند. 
وی افزود: استارت آپ محیط زیستی و مدیریت شهری هوشمند می تواند در سال های آینده تکرار شود، اما آنچه حائز اهمیت است این است که این استارت آپ به صورت تخصصی و با محوریت شهر هوشمند و محیط زیست برگزار شده تا گامی برای حمایت از کسب وکارهای محیط زیستی باشد. 

همچنین مطالعه کنید:

هزینه های کنسلی به مردم پرداخت نمی شود

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این در حالی است که به رغم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *