صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
صندوق پروژه برای تأمین مالی طرح‌های نگهداشت و تولید نفت ایجاد می‌شود

صندوق پروژه برای تأمین مالی طرح‌های نگهداشت و تولید نفت ایجاد می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا، علی کاردر امروز (شنبه، ۱۲ اسفندماه) در دومین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی صنعت حفاری ایران افزود: مردم با خرید یونیت می‌توانند در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند و شرکت‌های EPC کار و E&P می‌توانند منابع مالی خود را به خرید یونیت اختصاص دهند.
وی به فروش اوراق مشارکت نیز اشاره و اظهار کرد: تمهیداتی اندیشیده شده است تا ریسک نوسان‌های نرخ ارز به طور کامل پوشش داده شود.
نهایی شدن پاراف سه قرارداد تا پایان سال ۹۶
معاون وزیر نفت از پاراف نهایی سه قرارداد توسعه‌ای شرکت ملی نفت ایران تا پایان امسال خبر داد و گفت: ۱۰ گروه تکنیکی در پیشبرد مذاکرات قراردادهای جدید نفتی ایران فعال هستند و اگرچه در این زمینه کار با سرعت پیش نرفت، اما امیدواریم در سال ۹۷ شاهد امضای چند قرارداد باشیم.
وی با اشاره به سیاست شرکت ملی نفت ایران مبنی بر برون‌سپاری و حرکت به سمت فعالیت‌های نظارتی و کارفرمایی عنوان کرد: سیاست‌هایی از جمله واگذاری ان‌جی‌ال‌ها یا واحدهای تولید برق، آب شیرین کن و… همچنان ادامه می‌یابد.
کاردر یادآور شد: اگرچه سرعت بخش خصوصی بسیار مطلوب نبوده است، اما معتقدم نسبت به ما بهتر کار کرده‌اند.
وی پیش‌بینی کرد که کار ۲ واحد ان‌جی‌ال در سال ۹۷ پایان یابد و ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ نیز سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد.
برگزاری مناقصه واگذاری بهره‌برداری میدان آزادگان شمالی
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در زمینه برون‌سپاری فعالیت‌ها، به برگزاری مناقصه واگذاری بهره‌برداری میدان آزادگان شمالی خبر داد و افزود: قرارداد کنونی مدت زمان کوتاهی دارد، اما این برنامه به صورت بلندمدت‌تر در دستور کار است.
وی همچنین از ذخیره‌سازی حدود ۱۰ میلیون بشکه نفت در مخازن گناوه خبر داد و تصریح کرد: قرارداد احداث مخازن جاسک نیز به زودی منعقد خواهد شد.
کاردر خاطرنشان کرد: بهره‌وری در صنعت نفت، فیل بزرگی است که به شدت خسته است و حرکت دادن آن کار آسانی نیست.
وی ابراز امیدواری کرد که سال ۹۷، سال خوبی برای صنعت نفت باشد و یادآور شد: البته شرکت ملی نفت ایران با هوویی به نام یارانه درگیر است، اما با وجود مشکلاتی که در حوزه تأمین منابع مالی داریم تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا پایان امسال به پیمانکاران و سازندگان در حوزه‌های مختلف بدهی نداشته باشیم.

 

همچنین مطالعه کنید:

قیمت میوه‌های تابستانه ۲۰ روز دیگر معقول می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز، کارگر افزود: حدود ۲۰ روز دیگر عرضه این میوه‌ها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *