صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ترامپ تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را ماه مه ۲۰۱۸ تمدید می‌کند

ترامپ تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را ماه مه ۲۰۱۸ تمدید می‌کند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از  شانا، امیرحسین زمانی‌نیا صبح امروز (شنبه، ۱۲ اسفندماه) در دومین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی صنعت حفاری ایران، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری داخلی در صنعت نفت در کنار سرمایه‌گذاری خارجی لازم و ملزوم یکدیگرند و بخش خصوصی ایران باید در زمینه سرمایه‌گذاری در صنعت نفت فعال شود.
وی با اشاره به این که صنعت نفت پس از پیروزی انقلاب اسلامی توانست روی پای خود بایستد و به اندازه خود پیشرفت کند، تصریح کرد: تولید نفت ایران با میزان ذخایر آن همخوانی ندارد که این موضوع به دلیل مسائل سیاسی است.
معاون وزیر نفت با بیان این که برجام برخی از مشکلات صنعت نفت از جمله فروش نفت خام را برطرف کرد و ما هم اکنون عواید فروش نفت را دریافت می‌کنیم، افزود: دریافت تجهیزات صنعت نیز از دستاوردهای برجام در صنعت نفت بوده است.
به گفته زمانی‌نیا، هم اکنون مشکلات بانکی وجود دارد، اما این مشکل به برجام مربوط  نیست و به مسائل دیگر مرتبط است که با حل شدن آن، صنعت نفت می‌تواند شکوفایی لازم را داشته باشد.
وی همچنین به تعلیق تحریم‌های هسته‌ای اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌کنم آمریکا در  ماه مه امسال، بار دیگر تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کند و پس از آن برجام به نحو بهتری اجرا شود.
معاون وزیر نفت، دونالد ترامپ را به قلدرهای مدرسه تشبیه کرد و گفت: نحوه برخورد رئیس جمهوری آمریکا تنها با ایران اینگونه نیست و اتحادیه اروپا هم از نوع رفتار و گفتمان آقای ترامپ راضی نیست.

همچنین مطالعه کنید:

پویش اقتصادی «راه نو» برای تشکیل مجلس نو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *