صفحه اصلی / ایجاد یک میلیون شغل ۷۰ درصد بودجه کشور را می‌بلعد!

ایجاد یک میلیون شغل ۷۰ درصد بودجه کشور را می‌بلعد!

به گزارش کسب و کار نیوز ماشاءاله عظیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سالانه بیش از یک میلیون نفر وارد بازار کار می‌شوند و اگر بخواهیم به هدف‌گذاری ایجاد یک میلیون شغل در سال دست پیدا کنیم باید ۷۰ درصد بودجه کل کشور را هزینه کنیم.
وی افزود: در سالهای گذشته شاید برای ایجاد یک شغل ۵۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری می‌کردیم ولی این رقم اکنون به ۲۰۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.
به گفته دبیر کل اتاق تعاون ایران امروز برای توسعه اشتغال در کشور باید نگاه صادرات محور داشته باشیم و برای ایجاد اشتغال پایدار ساختار اقتصاد مقاومتی را تداوم بخشیم.
عظیمی درعین حال بخش تعاون را به لحاظ قدرت تحمل ریسک‌ اقتصادی ایمن‌ترین ساختار اقتصادی دانست و با اشاره به رشد چشمگیر تشکل‌های تعاونی در دنیا افزود: بسیاری از کشورهای توسعه یافته از الگوی اقتصاد تعاونی پیروی و ساختار تعاون را در بخشهای مختلف از نظام آموزشی تا نظام اقتصادی پیاده سازی کرده‌اند. این کشورها از تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی بالایی برخوردارند.
او با بیان اینکه اشتغالزایی در بخش تعاون کمترین هزینه و بار مالی را برای دولت دارد، گفت: بیش از ۲۰۰ هزار تعاونی ثبت شده در کشور داریم ولی از این میزان حدود ۱۰۰ هزار تعاونی فعالند که با توجه به فراگیری تعاون در گرایشها و مجموعه‌های مختلف اعم از مسکن، تولید، اعتبار، صنعت و خدمات باید به سمت بهره ور کردن بخش تعاون و استفاده حداکثری از قابلیتها و ظرفیتهای این بخش مردمی حرکت کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

RAHMANI

رایزنی رحمانی در نیمه دوم آذرماه با ۴ کشور

به گزارش کسب و کار نیوز، بیانات رهبری نقشه‌ی راه دیپلماسی اقتصادی کشور است، راهبردی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *