صفحه اصلی / رشد پایدار با تحقق سرمایه‌گذاری خارجی

رشد پایدار با تحقق سرمایه‌گذاری خارجی

 در تمام کشورها رسیدن به رشد اقتصادی پایدار یکی از چالش‌های اصلی است و سعی می‌شود شرایطی برای ثبات پایدار اقتصاد کلان و رشد آن فراهم شود و این در حالیست که در کشور ما این امر نیازمند جهش قابل توجه در سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی است. 
به دنبال افزایش رشد اقتصادی شاهد افزایش اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری خواهیم بود که تحقق این امر در گرو سرمایه‌گذاری و افزایش آن به‌ویژه سرمایه‌گذاری خارجی است. از این‌رو سرمایه‌گذاری خارجی را می‌توان شرط رسیدن به رشد اقتصادی پایدار دانست که توجه به آن باید در دستور کار قرار بگیرد. هرچند که سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را شرط اصلی رسیدن به رشد اقتصادی نام بردیم، اما در این بین شرایط دیگری نیز لازم است که می‌توان از شفافیت در اقتصاد، بهبود محیط کسب‌وکار و اصلاح سیاست‌های ارزی و بانکی نام برد. 
از طرف دیگر تحقق سرمایه‌گذاری خارجی نیازمند بهبود روابط بانکی است که تا به امروز با وجود اینکه بسیاری از موانع آن حل شده، اما نیازمند توجه بیشتر و برقرار ی روابط بانکی مطلوب‌تر است.
 همچنین علاوه بر این امنیت سرمایه و امنیت اجتماعی هم باید مد نظر باشد. باید اقداماتی انجام شود تا ترس حضور خارجی‌ها در ایران از بین برود. تمام این موارد لازمه جذب سرمایه‌گذاری خارجی است. 

همچنین مطالعه کنید:

عرضه خودرو در بورس با قیمت مصوب

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، زمزمه عرضه خودرو در بورس کالا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *