صفحه اصلی / شمس: کفاشیان اگر علاقه ندارد، کنار برود

شمس: کفاشیان اگر علاقه ندارد، کنار برود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا حسین شمس ابتدا درباره یک‌ ساله شدن سرپرستی علی کفاشیان در کمیته فوتسال، اظهار کرد: کفاشیان بارها عدم علاقه‌اش را به ریاست کمیته فوتسال نشان داده و وقتی خبرنگارها درباره استعفا از او می‌پرسند، می‌گوید فوتسال چیست که بخواهم از آن استعفا هم بدهم. بنابراین معتقدم اگر او علاقه‌ای به ماندن در فوتسال ندارد، هر چه سریع‌تر کنار برود و یک فرد فوتسالی جایگزین شود اما اگر واقعا می‌خواهد بماند، باید حکم ریاست به او بدهند و تمام وقت در فوتسال باشد تا آن را از بحران خارج کند.
او افزود: متاسفانه در یک سال سرپرستی کفاشیان، تغییر محسوسی در فوتسال مشاهده نشد. وقتی مصاحبه ملی‌پوشان را می‌خوانیم، همه آن‌ها از وضعیت گله دارند. بسیار باعث شرمساری است که لباس ملی‌پوشان را بعد از اردوی خارجی در فرودگاه می‌گیرند و به تیم ملی امید می‌دهند، سپس از امیدها می‌گیرند و به رده دیگر می‌دهند. اتفاقات یک سال اخیر فوتسال، تاسف‌برانگیز است. امیدوارم کفاشیان با عنوان رئیس کمیته فوتسال، وقت کافی برای این رشته بگذارد.
شمس همچنین درباره تمدید یک ساله قرارداد ناظم الشریعه، بیان کرد: فکر می‌کنم چشم‌انداز قرارداد ناظم‌الشریعه، چهار ساله باشد اما نمی‌دانم چرا فدراسیون فوتبال اصرار دارد یک ساله قرارداد ببندد. اگر تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی به نتیجه مسابقات آسیایی بستگی داشته باشد، واقعا بی‌انصافی است چون او را تحت فشار قرار می‌دهد و تیم ملی را نتیجه‌گرا می‌کند. شاید آقایان با مربیان ایرانی این‌طور برخورد می‌کنند چون قرارداد پیروانی و چمنیان هم یک ساله بسته می‌شود اما قرارداد خارجی‌ها، جور دیگری است.
سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش در مورد حضور تیم ملی فوتسال با ترکیب اصلی در مسابقات داخل سالن آسیا، توضیح داد: زمان ریاست درودگر در فوتسال، جوراندیرو در اولین دوره این مسابقات فقط از وحید شمسایی به عنوان بازیکن بزرگسال استفاده کرد و در دو دوره بعدی هم بنده تنها دو سه بازیکن بزرگسال مثل طاهری، نظری و کشاورز را به تیم ملی دعوت کردم اما امسال اولین سالی است که تیم ملی کاملا با ترکیب اصلی به مسابقات داخل سالن اعزام می‌شود و تنها نتیجه‌گرایی را در اولویت قرار داده است. این در حالی است که زمان ما هم نتیجه مهم بود اما در کنارش به جوانگرایی هم توجه می‌کردیم. تیم‌های مدعی آسیا مثل ژاپن و تایلند نیز دو سه بازیکن باتجربه را در کنار بازیکنان امید خود به مسابقات خواهند آورد اما نمی‌دانم چرا مسئولان تیم ملی ایران چنین تصمیمی گرفته‌اند.
شمس در پایان تاکید کرد: بازیکنان جوانی که به مسابقات داخل سالن‌ آسیا می‌بردیم، چند سال بعد با کسب تجربه، ترکیب اصلی تیم ملی را تشکیل دادند. بازیکنانی مثل محمد طاهری، ابراهیم مسعودی و اصغر حسن‌زاده که در جام جهانی ۲۰۰۸ درخشیدند، در همین مسابقات تجربه‌اندوزی کردند. شاید این تصمیم به مربیان تیم ملی هم بستگی نداشته باشد و به خاطر اهمیت مدال طلا، مجبور به دعوت از باتجربه‌ها شده‌اند اما اگر خود مربیان تیم ملی چنین تصمیمی گرفته باشند، به اعتقادم اشتباه کرده‌اند و باید به جوان‌ترها فرصت می‌دادند.
مسابقات فوتسال داخل سالن آسیا از ۲۶ شهریور به میزبانی ترکمنستان آغاز می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران با تیم‌های قرقیزستان، اردن و تاهیتی در گروه D قرار گرفته است.

همچنین مطالعه کنید:

قاچاق ساماندهی شده دام سبک از کشور

به گزارش کسب و کار نیوز، افشین صدر دادرس با اشاره به اینکه در حال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *