صفحه اصلی / نارضایتی کشاورزان فرانسه از سیاست‌های دولت مَکرون

نارضایتی کشاورزان فرانسه از سیاست‌های دولت مَکرون

 از طرفی گفته می‌شود که نا امیدی ناشی از سیاست‌های دولت موجب بالا رفتن درصد خودکشی میان آنان شده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، سیاست‌های ناپایدار  دولت فرانسه موجب ناامیدی کشاورزان و دامداران شده است به گونه‌ای که آنها دست از کار کشیده و منزوی شده‌اند. از طرف دیگر گفته می‌شود که ناامیدی ناشی از سیاست‌های دولت موجب بالا رفتن درصد خودکشی میان آنان شده است.
یکی از مواردی که بارها مورد اعتراض کشاورزان و دامدارن فرانسوی قرار گرفته است کاهش قیمت و پایین آوردن سهم تولید فرانسه بوده است؛ چراکه دولت فرانسه تحت فشار سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به صورت دستوری از معترضین خواسته است که سطح تولید روزانه خود را پایین بیاورند.
این در حالی است که طی دو سال اخیر دامداران فرانسوی در برابر فشار ناشی از کاهش قیمت محصولات لبنی مقاومت کرده‌اند؛ با این حال سران اتحادیه اروپا به منظور شکستن قیمت‌ها و رقابتی کردن فعالیت دامدارن از دو سال پیش سهمیه شیر هر یک از کشورهای عضو را کاهش داده‌اند که این برای دامداران فرانسه که یکی از قطب‌های تولید محصولات لبنی بوده‌اند موجب سرخوردگی شده است.
هم اکنون حدود ۵۰ درصد از تولیدکنندگان محصولات لبنی  مقدار ناچیزی (حدود ۳۵۰ یورو) در ماه  درآمد دارند. این رقم در سال ۲۰۱۴ تنها شامل ۲۰ درصد از کشاورزان می‌شد.
از طرفی چین، روسیه، هند و برزیل که زمانی ازجمله واردکنندگان بزرگ محصولات لبنی فرانسه بودند هستند، آرام آرام در حال تسخیر بازارهای مصرف با محصولات تولیدی خود هستند.
کشاورزان فرانسه نیز اوضاعی بهتر از دامداران ندارند وارد نمودن محصولات کشاورزی ارزان قیمت از شرق اروپا موجب کسادی کار آنان نیز شده است. به گفته کشاورزان فرانسوی، کاهش قیمت بسیاری از محصولات کشاورزی به زندگی آنها لطمه زیادی وارد کرده است.
آنها در چند سال گذشته تجمعات اعتراضی متعددی را برگزار کرده بودند و خواستار افزایش بهای خرید محصولات خود شده بودند و قیمت‌های کنونی را پایین‌تر از هزینه‌های تولید می‌دانند با این حال کشورهای اروپای شرقی نرخ محصولات خود به لطمات بزرگی به معیشت آنان وارد کرده‌اند.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۸۰ درصدی معاملات اوراق تسهیلات مسکن

به گزارش کسب و کار نیوز، ‌اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن یا همان اوراق …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *