صفحه اصلی / کالاهای مورد نیاز ماه رمضان به وفور در بازار موجود است؛ دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد

کالاهای مورد نیاز ماه رمضان به وفور در بازار موجود است؛ دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد

 عرضه کالا در بازار مصرف نخواهیم داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی افزود: تمهیدات لازم برای تامین کالاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان اندیشیده شده و با توجه به ثبات قیمت کالاها در بازار ، در حال حاضر دلیلی ای برای افزایش قیمت اقلام مصرفی این ماه وجود ندارد.
وی در عین حال تصریح کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در قیمت کالاها در ماه رمضان ، مسئولان ستاد تنظیم بازار برخوردهای لازم را خواهند داشت. همچنین سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با تخلفات قیمتی در ماه مبارک رمضان تمهیدات لازم را اندیشیده است.
فاضلی ادامه داد: قیمت گذاری کالاهای اساسی از سوی سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان انجام می شود و اتاق های اصناف تنها ناظر بر روند قیمت گذاری ها هستند. همچنین بازرسی و نظارت و کنترل و رصد بازار در دست اصناف است و دستور العمل رسیدگی و نظارت بر بازار کشور امروز به تمام اتاق های اصناف سراسر کشور ابلاغ شده است.
رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه کنترل بازار و تامین اقلام مورد نیاز با جدیت در دستور کار اتاق های اصناف قرار دارد ، گفت: آنچه برای ما مهم است، خدماتی است که مجموعه اتاق های اصناف در سراسر کشور در ماه مبارک رمضان به مردم ارائه می دهند.
وی افزود: در بخش تامین کالا مشکلی وجود ندارد اما برخی امور در دست بخش خدمات است. برخی از اقلام مصرفی ماه مبارک رمضان در فضای باز ارائه می شود که نظارتی بر آنها نیست که لازم است این قبیل موارد ساماندهی شود.
فاضلی ادامه داد: در ساختار کار نظارت وکنترل بازار، اتاق اصناف ایران یک عضو از اعضای ستاد تنظیم بازار است و یک رای دارد. تعیین قیمت کالاهای اساسی برعهده سازمان حمایت از مصرف کننده و اتاق اصناف ایران مسئول کنترل و رسیدگی بر قیمت ها است.

همچنین مطالعه کنید:

bankha

بیمه حساب های بانکی میلیاردی

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، طی سال‌های اخیر کلاه‌برداری‌های الکترونیک به‌روش‌های مختلف از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *