صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت

ایجاد اشتغال برای بیش از 500 نفردر 9 ماهه سال 96

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام از جذب و اشتغال بیش از 500 نفر بصورت مستقیم در نه ماه سال 96 در شرکت های بخش خصوصی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام خبر داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرینا، حمیدرضا عقاب نشین با اعلام این خبر افزود: علاوه بر این آمار تعداد 1500 شغل غیر مستقیم در این مدت فراهم شده است و این آمار در مقایسه با سال قبل 380 درصد رشد را نشان می دهد.
عقاب نشین گفت: جمعیت فعال اقتصادی شاغل در منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام در حوزه صنعت و خدمات بطور مستقیم 2500 نفر است که انتظار می رود براساس برنامه پیش بینی شده تا پایان سال  برای 400 نفر دیگر ایجاد اشتغال شود.
وی در ادامه در خصوص جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی افزود: عملکرد 9 ماه سال 96  در خصوص انعقاد قرارداد سرمایه گذاری با رشد 9 برابری نسبت به سال قبل، تعداد 55 سرمایه گذاری بوده که نشان می دهد مجموعه فعالیت های خدمات مرتبط با سرمایه گذاری گسترش یافته است .
مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی پیام با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای استقرار شرکت های ICT و دانش بنیان گفت: مقدمات حضور شرکتهای  فعال در این حوزه انجام شده و قرارداد هایی با شرکت های شاتل، های وب، مبنا، ماد ایران و ... منعقد شده است.
عقاب نشین در پایان به میزان سرمایه گذاری ثابت انجام گرفته در 9 ماه سال 96 اشاره کرد و افزود: در این مدت 800 میلیارد تومان و نزدیک به 98 میلیون دلار سرمایه گذاری در منطقه انجام شده است.