صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

استاندار فارس در دیدار انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان فارس بیان کرد

سرمایه گذاری و کارآفرینی کارکرد اصلی انجمن انبوه سازان

استاندار فارس گفت: سرمایه گذاری و کارآفرینی کارکرد اصلی و مهمی است که انتظار داریم انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان در دستور کار خود داشته باشد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، اسماعیل تبادار در دیدار انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان فارس با بیان این که موضوع اشتغال، مورد توجه جدی همه ارکان اصلی کشور است، اظهار داشت: بخش زیادی از آسیب های اجتماعی که امروز دغدغه مدیران کشور است، ناشی از بیکاری و پیامدهای آن است؛ بر این اساس انتظار داریم انجمن انبوه سازان در این زمینه تلاش بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر این که برای ایجاد رونق در بخش مسکن باید تمهیدات و تدابیر لازم اندیشیده شود، ادامه داد: رونق در بخش مسکن، می تواند سایر حوزه های کسب و کار را فعال کرده و اشتغال قابل توجهی را ایجاد کند.
وی با بیان این که ساخت مسکن با استحکام بالا و کسب سود متعارف موجب بالا رفتن جایگاه انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان در سطح جامعه خواهد شد، تصریح کرد: مجتمع های مسکونی که توسط انجمن انبوه سازان ساخته می شود باید به لحاظ محیط پیرامونی، ظاهر بنا، مصالح و طراحی درونی با سایر ساختمان ها تفاوت داشته باشد و همگان متوجه کیفیت بالاتر این مجتمع ها بشوند.
استاندار فارس با اشاره به این که انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان به دلیل نگاه حرفه ای و عالمانه به موضوع مسکن و ساختمان می توانند راهبری این حوزه را در دست داشته باشند، افزود: ساخت مسکن خوب و داشتن نگاه اقتصادی به حوزه مسکن ویژگی خاصی است که از انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان انتظار می رود و موجب تفاوت این انجمن با سایر فعالان عرصه ساختمان سازی می شود.
 تبادار با اشاره به اهمیت صنعتی سازی مسکن و بکار گیری تکنولوژی و دستاوردهای نوین علمی در عرصه ساختمان سازی، اظهار داشت: کاهش زمان تولید مسکن یکی از عواملی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه ها و اقتصادی شدن فعالیت در این حوزه داشته باشد و در این راستا از تلاش های بخش خصوصی برای بکارگیری تکنولوژی های نوین مسکن سازی کاملا پشتیبانی می کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس، فعالیت به منظور احیاء بافت تاریخی و فرهنگی شهر شیراز را ضروری و نیازمند نگاهی فرهنگی دانست و ادامه داد: برای این که نشان دهیم این شهر دارای چه جایگاه تاریخی، تمدنی و فرهنگی بالایی است باید فعالیت هایی که در بافت تاریخی و فرهنگی شیراز صورت می گیرد منطبق با ضوابط کارشناسی و تاریخی باشد که در این صورت جذابیت های بسیار زیادی را برای گردشگران ایجاد خواهد کرد.
وی با تاکید بر این که مدیران  و دستگاه های اجرایی نباید در مسیر فعالیت های بخش خصوصی اخلال کرده و مانع تراشی کند، از تشکیل کارگروهی برای بررسی روند اعطای مجوزهای لازم و تامین خدمات زیربنایی برای احیای بافت تاریخی و فرهنگی شیراز خبر داد و تاکید کرد: "در مسیر تلاش برای رفع مشکلات بافت تاریخی شیراز از فعالیت های بخش خصوصی کاملا حمایت می کنیم."