صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

بازدید استاندار فارس با همراهی معاونین خود، از وضعیت پروژه «موزه پاسارگاد»

تکمیل پروژه موزه پاسارگاد جان تازه‌ ای می‌ گیرد

به دستور استاندار فارس، تأمین بخشی از منابع مالی از طریق اعتبارات استانی برای اجرایی شدن یکی از طرح‌های اولویت‌دار استان و پایگاه جهانی پارسه-پاسارگاد صادر شده است.
به گزارش کسب و کار نیوز،  «اسماعیل تبادار» استاندار فارس با همراهی معاونین خود، از وضعیت پروژه «موزه پاسارگاد» بازدید کرد.
بنابر این گزارش، وی در این بازدید از روند اجرای ساخت این پروژه، اعتبارات هزینه شده و اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل  ساختمان موزه مطلع شد.
تبادار با اطلاع از شرایط موجود، دستور تامین بخشی از منابع مالی، از طریق اعتبارات استانی برای اجرایی شدن طرح پایگاه جهانی پارسه - پاسارگاد صادر و ابراز امیدواری کرد  بخش دیگر هزینه‌های مورد نیاز از اعتبارات ملی تخصیص یابد.
این موزه یکی از مهم‌ترین موزه‌های ایران، با هدف معرفی هنر و معماری دوران هخامنشی در جوار مجموعه جهانی پاسارگاد در استان فارس در دست ساخت است و به‌جز آن، موزه تخصصی هخامنشی در کشور وجود ندارد.
موزه پاسارگاد می‌تواند با معرفی آثار سایت‌های جهانی و باستانی تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم به عنوان یک جاذبه جدید نقش مهمی در رونق گردشگری و اقتصادی استان ایفا کند.