صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

یک مقام مسئول اعلام کرد

جمع آوری مرغ مازاد از بازار ادامه دارد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از خرید روزانه یک هزارتن گوشت مرغ مازاد تولید مرغداران با قیمت هر کیلوگرم ۶۶۰۰ تا ۶۹۵۰ تومان خبر داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا ولی با بیان اینکه دستورالعمل خرید مازاد گوشت مرغ به تمامی استان‌ها ابلاغ شده است، اظهار کرد: با توجه به کاهش تقاضا نسبت به عرضه مرغ، شرکت پشتیبانی امور دام خرید گوشت مرغ مازاد مرغداران در سراسر کشور را در دستور کار خود قرار داده است.
وی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام برای کاهش ضرر و زیان مرغداران روزانه هزار تن مرغ مازاد خط یک (مرغ در کشتارگاه به صورت دستی پاک شده) را با نرخ ۶ هزار و ۶۰۰ و خط دو (پاک شده مکانیزه) را ۶ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری می‌کند.
ولی با بیان اینکه محدودیتی در خرید مرغ مازاد مرغداران وجود ندارد، گفت: از طریق تمامی اتحادیه‌ها، تعاونی و تشکل‌های صنفی در سطح گسترده به صورت شبانه روزی، آماده خریداری مرغ مازاد مرغداران هستیم که در صورت عدم همکاری زنجیره‌های صنفی، ناگریزیم خرید را از کشتارگاه‌ها انجام دهیم.
وی در خصوص گلایه‌های مرغداران مبنی بر تسویه ۱۰ درصد وجه مرغ پس از فروش شرکت پشتیبانی امور دام، بیان کرد: براساس قانون تجارت هر پیمانکاری می‌تواند ۱۰ درصد مبلغ را پس از فروش محصول پرداخت کند و این مشکل ارتباطی به شرکت پشتیبانی امور دام ندارد.
به گفته ولی، مابقی مبلغ خرید مرغ مازاد مرغداران با نهاده‌های دامی تهاتر می‌شود.
این مقام مسؤول با بیان اینکه شرکت پشتیبانی تنها مرغ سایز مازاد مرغداران را خریداری می‌کند، تصریح کرد: خرید مرغ سایز یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی است، که براین اساس این شرکت تنها اقدام به خرید جنس خوب و با کیفیت می‌کند.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام یادآور شد: شرکت پشتیبانی امور دام براساس استانداردهای سازمان دامپزشکی اقدام به خرید مرغ سایز با وزن ۱.۲ تا ۲ کیلوگرم می‌کند.