صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

تغییرات در کابینه امارات

زنان چهار کرسی وزارت را از آنِ خود کردند

شیخ محمد بن راشد آل‌ مکتوم نخست وزیر امارات متحده عربی با تغییراتی در کابینه این کشور که خودش آن را «کابینه عبور به سده جدید» می داند، چهار زن را بعنوان وزیر و وزیر مشاور و یک جوان 27 ساله را بعنوان وزیر برگزید.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، شبکه خبری اسکای نیوز گزارش می‌دهد شیخ محمد بن راشد آل‌مکتوم، هشت وزیر جدید در دولت تعیین کرده که شامل سه پست وزیر مشاور است. در این تغییرات، زنان چهار کرسی وزارتی را از آن خود کردند.
بر اساس تغییرات جدید کابینه امارات، خانم «ساره الامیری» ۳۰ ساله وزیر مشاور در علوم و تکنولوژی پیشرفته، خانم «نورا الکعبی» وزیر فرهنگ و توسعه، خانم «حصه بنت عیسی» وزیر توسعه جامعه، خانم «مریم المهیری» وزیر مشاور امنیت غذایی شدند.
همچنین «عمر بن سلطان» جوان ۲۷ ساله وزیر مشاور در امور هوش مصنوعی و «ناصر بن ثانی الهاملی» وزیر منابع انسانی و «نهیان بن مبارک» وزیر تسامح معرفی شدند.
«سهیل المزروعی» وزیر کنونی انرژی، همچنین به عنوان وزیر صنعت تعیین شد.
به گزارش ایرنا، محمد بن راشد، درباره این تغییرات در صفحه توئیتر خود، تغییرات جدید در شورای وزیران کشورش را «کابینه عبور به سده جدید» در امارات توصیف کرده و گفته است که هدف از آن توسعه دانش و حمایت از علوم و پژوهش و مشارکت جوانان در رهبری کشوراست.