صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت:

کشف بیش از یک تن تریاک در سیستان و بلوچستان

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یک تن و 461 کیلوگرم تریاک در درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ در این استان کشف شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ احمد طاهری روز یکشنبه اظهارکرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه قاچاقچیان قصد جا به جایی و توزیع مواد مخدر در مسیرهای ارتباطی دلگان را دارند، شناسایی و دستگیری آنان به صورت ویژه آغاز شد.
وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات گسترده و پس از هماهنگی قضایی موفق به شناسایی خودروهای قاچاقچیان در یکی از مسیرهای ورودی شهرستان دلگان شده و دستور ایست صادر کردند.
وی ادامه داد: قاچاقچیان با بی توجهی به دستور ایست ماموران اقدام به فرار و تیراندازی به سمت آنان کردند که در حین تعقیب و گریز در نهایت سه خودروی سوداگران توسط ماموران متوقف و پنج قاچاقچی نیز دستگیر شدند.
جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در بازرسی از این خودروها یک تن و 461 کیلوگرم تریاک و 2 قبضه سلاح به همراه مهمات از قاچاقچیان کشف شد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور)، 19 شهرستان و بیش از 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
این استان افزون بر 1100 کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.