کد خبر: 86306
در سی‌ویکمین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق ایران مطرح شد

فراخوان سرمایه‌گذاری برای رویداد همدان 2018

بررسی ابعاد رویداد همدان 2018 محور سی‌ویکمین جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران بود. در این جلسه احمد اصغری، رئیس کمیسیون، بر لزوم توجه به صنعت گردشگری کشور به‌عنوان راهکاری که می‌تواند وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی را محو کند و منجر به توسعه اقتصادی شود، تأکید شد.

فراخوان سرمایه‌گذاری برای رویداد همدان 2018
بررسی ابعاد رویداد همدان ۲۰۱۸ محور سی‌ویکمین جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران بود. در این جلسه احمد اصغری، رئیس کمیسیون، بر لزوم توجه به صنعت گردشگری کشور به‌عنوان راهکاری که می‌تواند وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی را محو کند و منجر به توسعه اقتصادی شود، تأکید شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، سی‌ویکمین جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران با حضور هیأت رئیسه و اعضا، استاندار همدان، رئیس اتاق همدان، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دبیر کل و معاونان اتاق ایران، مدیران سازمان‌های دولتی و فعالان بخش خصوصی و صاحب‌نظران برگزار شد.
رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران با اشاره به اینکه امروزه توسعهٔ گردشگری در تمامی عرصه‌ها، چه در سطح ملی و منطقه‌ای و حتی در سطح بین‌المللی موردتوجه برنامه‌ریزان دولتی و شرکت‌های خصوصی قرار گرفته است، گفت: بر این اساس بسیاری از کشورها به‌صورت فزاینده‌ای به این حقیقت پی برده‌اند که برای بهبود وضعیت اقتصادی خود باید ابتکار عمل به خرج داده و درصدد یافتن راه‌های تازه‌ای برآیند.
احمد اصغری تصریح کرد: برای کشورهایی مثل ایران، درآمدهای نفتی، یک رانت اقتصادی تلقی می‌شود که فاقد هرگونه اثرات القایی از لحاظ بالا بردن سطح تولید ملی در اقتصاد است؛ درحالی‌که صنعت گردشگری به‌صورت زنجیره‌وار با بعضی از فعالیت‌های اقتصادی، وابستگی دوجانبه دارد و رونق آن، از لحاظ افزایش درآمدها در اقتصاد کشور میزبان تأثیر به سزایی دارد.
اصغری ادامه داد: درنتیجه توسعهٔ گردشگری، اقتصاد کشور را از حالت تک‌محصولی خارج می‌کند و ثبات در درآمدهای ناشی از جذب گردشگری را برای کشور به همراه خواهد داشت.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران گفت: اگر راه برای بخش خصوصی باز نباشد چگونه می‌توان به این درآمدها دست یافت. لذا فرصت برگزاری همدان ۲۰۱۸ در دوره کنونی کشور یکی از بهترین راه‌های بهره‌گیری از فرصت‌ها برای استان همدان به‌عنوان میزبان و نهایتاً کشورمان است.
وی اظهار کرد: با شروع سال ۲۰۱۸، یک سال طلایی برای همدان به‌عنوان پایتخت گردشگری آسیا آغاز شده و لازم است از فرصت پیش‌آمده در راستای معرفی و شناسایی ظرفیت‌های گردشگری، تاریخی، فرهنگی، اقتصادی، این استان به جهانیان نهایت استفاده را ببریم.
رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران افزود: بر این اساس باید با تبلیغات گسترده و طراحی مناسب لوگوی همدان ۲۰۱۸ فرصت‌ها و جاذبه‌های گردشگری همدان را تبلیغ کرده و از تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری برای میهمانان غافل نشویم.
اصغری خاطرنشان کرد: می‌توان هم‌زمان با رویداد ۲۰۱۸ همدان، میزبانی مسابقات ورزشی در سطح بین‌المللی با حضور تیم‌های مختلف خارجی را برنامه‌ریزی کرده و از ظرفیت‌های گردشگری ورزشی، طبیعت‌گردی، کوه‌نوردی، صخره‌نوردی، دوچرخه‌سواری، اسکی و... این استان استفاده کنیم.
برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی در همدان
در ادامه این جلسه، علی‌اصغر زبردست، رئیس اتاق همدان، با بیان اینکه رویداد همدان ۲۰۱۸ فرصت خوبی را برای توسعه گردشگری کشور ایجاد کرده است، گفت: امروزه unwc دارای بیش از ۱۵۰ عضو است و می‌تواند در حوزه گردشگری نقش مهمی را رقم بزند و این در حالی است که شرکت علی‌صدر همدان نیز عضو این مجموعه شده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان با بیان اینکه اتاق ایران و همدان با آمادگی کامل این توانمندی را دارد که در کنار مجموعه مدیریتی استان زمینه تعامل خوبی را فراهم کند، اظهار کرد: امروزه آمریکایی‌ها در تلاش هستند که ایران اسلامی را منزوی کنند و این رویداد می‌تواند این نقشه را بی‌تأثیر کند.
زبردست با اشاره به اینکه پیشنهاد می‌شود برای شکوفایی رویداد همدان ۲۰۱۸ اجلاس اتاق‌های کشورهای آسیایی در ایران برگزار شود، ادامه داد: دراین‌بین می‌توان سیاست‌هایی را برای تلطیف مباحث بین‌المللی کشورمان پیگیری کرد.
زبردست با اشاره به اینکه همدان سابقه ۵۰۰ ساله پایتختی ایران را دارد که این مهم ظرفیت تاریخی مهمی است، تصریح کرد: همچنین پیشنهاد می‌شود نمایشگاه صنایع‌دستی کشور و نمایشگاه سفال کشورهای آسیایی در همدان برگزار شود تا کمک رونق گیری این رویداد شود.
جشنواره‌های تابستانی در همدان برگزار می‌شود
همچنین محب خدایی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در این جلسه با اشاره به اینکه در نمایشگاه گردشگری سال گذشته استان همدان توانست نقش خوبی را ایفا کند که این مهم به افزایش بازدیدکنندگان منجر شد، گفت: با توجه به نام‌گذاری همدان ۲۰۱۸، برنامه‌های مختلفی برای این استان تدوین شده است که در دستور کار قرار دارد.
خدایی با اشاره به اینکه تلاش خواهد شد در بازه زمانی ۳۰ روزه اقداماتی انجام شود که تخفیف‌های مختلف به گردشگران ارائه شود تا شاهد افزایش جذب گردشگر در این استان باشیم.
وی با بیان اینکه همچنین تلاش خواهد شد تا کاروان اتوبوس از همدان و تبریز در استان‌های کشور به راه بیندازیم تا مردم بیشتر با ظرفیت‌های این استان‌ها آشنا شوند، افزود: دراین‌بین این مهم تجربه‌خوبی برای اعزام کاروان از کشورمان به کشورهای خارجی خواهد شد.
محب خدایی با اشاره به اینکه جشنواره‌های تابستانی در همدان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: البته ماه مبارک رمضان نیز در پیش است، ازاین‌رو تلاش خواهد شد آفرهای ویژه بین‌المللی نیز در سطح دنیا معرفی شود.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه گردشگری تابعی از سیاست است اما سیاست نمی‌تواند به‌طور کامل بر این صنعت تأثیر بگذارد، ادامه داد: دراین‌بین باید تلاش شود گردشگری ساختار واقعی خودش را پیدا کند.
ضرورت تشکیل کمیته تخصصی برای تحقق اهداف رویداد همدان ۲۰۱۸
دراین‌بین علیرضا اشرف، دبیرکل اتاق ایران نیز با اشاره به اینکه بخش‌های مختلف صنعت گردشگری مانند نمایشگاه‌ها به بخش خصوصی می‌تواند سبب رشد این صنعت شود، گفت: دراین‌بین نباید فراموش کرد که تورهای داخلی نیز باید با محوریت همدان برگزار شود تا شاهد رشد چشمگیر گردشگری در این استان باشیم.
اشرف تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های باستانی و تاریخی همدان به‌خوبی برای معرفی رویداد همدان ۲۰۱۸ بهره برده شود.
وی پیشنهاد کرد: کمیته‌ای تخصصی مشتمل از اتاق ایران، اتاق همدان، استانداری همدان، معاونت میراث فرهنگی و گردشگری برای کمک به تحقق اهداف رویداد همدان ۲۰۱۸ تشکیل شود.
دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار کرد: همگان باید بدانند که اگر اهداف همدان ۲۰۱۸ به‌خوبی محقق شود حتماً شاهد افزایش ورودی ارز به کشور و همچنین توسعه و رشد زیرساخت‌های این صنعت در کشورمان خواهیم بود.
اتاق ایران آماده تصدی‌گری رویداد همدان ۲۰۱۸
همچنین جواد زمانی، معاون امور استان‌های اتاق ایران گفت: جاذبه‌های گردشگری استان همدان مانند غار علی‌صدر، سفال لاله جین و غیره می‌تواند از جمله مؤلفه‌های خوبی برای جذب گردشگر در این استان محسوب شود.
زمانی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری همواره به دنبال جذب گردشگری است ازاین‌رو رخداد همدان ۲۰۱۸ فرصت خوبی برای جذب گردشگری محسوب می‌شود و اگر از این فرصت بهره کافی برده نشود دیگر چنین مزیتی تکرار نخواهد شد، تصریح کرد: اتاق ایران با آمادگی کامل می‌تواند تصدی‌گری این رویداد مهم جهانی را بر عهده بگیرد و از فعالان صنعت گردشگری نیز درخواست می‌شود با ارائه پیشنهادات در این عرصه به شکوفایی همدان ۲۰۱۸ کمک کنند.
دعوت از سرمایه‌گذاران همدانی برای توسعه گردشگری این شهر
محمدناصر نیکبخت، استاندار همدان نیز در ادامه با اشاره به اینکه گردشگری احتیاجی به خلق منابع جدید ندارد بلکه نعمت‌های خدادادی در کشورمان برای رونق این صنعت وجود دارد، گفت: به‌عنوان‌مثال می‌توان گفت که گردشگری پایتخت کشورهای آسیایی بر اساس ظرفیت‌های همدان به استان اهدا شده است و صرفاً بر مبنای تلاش افراد نیست.
نیکبخت با اشاره به اینکه همدان دارای سابقه ۵۰۰ ساله پایتختی ایران است که این مهم خودش جاذبه مهمی است، تصریح کرد: دانشنامه همدان در ۱۴۰ جلد تدوین شده که بر اساس آن چهره‌ها، ظرفیت‌های گردشگری و غیره معرفی شده است.
وی ادامه داد: بسیاری از سرمایه‌گذاران بومی همدان خارج از استان هستند که باید برای توسعه صنعت گردشگری به همدان بازگشته و اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.
نیکبخت افزود: در ایام نوروز سال جدید ۶۶ درصد بازدید از غار علیصدر افزایش یافت که رقم چشمگیری است؛ همچنین یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار نفر شب اقامت در این ایام در همدان رخ داد که سبب شد استان رتبه دوم کشوری را در این حوزه به خودش اختصاص دهد.
وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز امسال ۴۱۰ میلیارد تومان مبل و منبت شهرستان ملایر به فروش رسید، گفت: بر این اساس باید اذعان کرد که همدان دارای ظرفیت‌های مختلفی برای جذب گردشگر است.
استاندار همدان با اشاره به اینکه باید جلسات اتاق ایران و بخش خصوصی برای کمک به شکوفایی همدان ۲۰۱۸ به‌طور مستمر برگزار شود، خاطرنشان کرد: همچنین در آبان ماه ۵۰۰ نفر از ۱۸۰ کشور دنیا به ایران سفر می‌کنند تا با ظرفیت‌های کشورمان آشنا شوند که باید همدان یکی از این مقاصد قرار بگیرد.
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
قیمت طلا ، ارز و سکه
 • ثبت ضعیف‌ترین عملکرد سپاهان در تاریخ لیگ برتر
 • بسته شدن پرونده باوئرمن با پرداخت ١٤ هزار یورو به ایران
 • با این گجت از وضعیت خودروی خود مطلع می شوید
 • بازتاب اولین حضور دختران وزنه بردار ایران در مسابقات آسیایی در سایت IWF
 • افتتاح طرح آبرسانی شوشتر و تامین آب 91 روستای سید حسن تا نمره یک با حضور وزیر نیرو
 • افراد را به آسانی با تهمت از گردونه خارج نکنیم
 • تجلیل از بزرگ مرد صنعت گاز در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
 • معاون وزیر راه و شهرسازی گره اصلی برای توسعه راه ها محدودیت مالی است
 • انصراف مرتضی بانک از حضور در فهرست کاندیداهای شهرداری تهران
 • استعفای بانک از کاندیداتوری شهرداری تهران
 • آفریقا برای سرمایه گذاری صنعت سنگ آمادگی دارد
 • تعداد واحدهای صادرکننده 37 درصد افزایش یافت
 • فضای مدیریتی از جوانان کم بهره می برد
 • التعاون عربستان به دنبال برانکو ایوانکوویچ
 • با تمام توان در جهت حل مشکلات جامعه کارگری تلاش خواهم کرد
 • ترکش تحریم‌های آمریکا در قلب تولیدکنندگان آلومینیوم اروپا
 • صدور ضمانت نامه بانکی تا سقف 30 میلیارد ریال برای متقاضیان سرمایه گذاری در صنایع کوچک و متوسط
 • ایجاد شرکت مدیریت صادرات توانمند، لازمه رونق بخشیدن به امر صادرات در گیلان است
 • محمد صلاح بهترین بازیکن فصل لیگ برتر انگلیس شد
 • جلسه شورای عالی آب
 • مخالفت وزیر ارتباطات با اعطای مسئولیت صدور مجوز صوت‌وتصویر فراگیر در فضای مجازی به صداوسیما
 • کی‌روش: سیاست حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها تغییر خواهد کرد
 • قهرمان المپیک قید تیم ملی را زد
 • بارش برف در ارتفاعات ارومیه
 • براساس آمار اسفند ماه شاپرک اعلام شد: استمرار صدرنشینی به پرداخت ملت در صنعت پرداخت
 • تلاش چینی‌ها برای شکستن دیوار تحریم آمریکا
 • رشد بازار اقتصاد دیجیتال در گرو تحقق مالکیت معنوی
 • بورس‌های آسیایی قرمزپوش شدند
 • چگونگی دریافت بن کارت های نمایشگاه کتاب پایتخت از طریق کارت ملی هوشمند
 • چهارمین روز سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر
 • ۸۰درصد تخفیف آرایشگاه تیفانی لانژ ویژه ماساژ ریلکسی بانوان
 • کرایولیپولیز لاغری در کلینیک آمیتیس با ۹۱درصد تخفیف
 • خانه سینما به ریاست قوه قضائیه نامه نوشت
 • تولید چند وانت متوقف شد
 • بیش از سه میلیون فقره بازرسی از صنوف سراسر کشور در سال ۹۶ انجام شد
 • اهداف طرح رجیستری به طور نسبی محقق شده است
 • اشباع بازار از کالاهای وارداتی به ضرر تولید داخلی است
 • سفر مربی و دو بازیکن استقلال به جزیره کیش
 • کشف شدن اثر باستانی بعد از آگهی فروش در سایت دیوار
 • کارگردان سرشناس هالیودی وارد کاخ جشنواره جهانی فجر شد
 • توصیه های سفیر ایران به متقاضیان اقامت در گرجستان
 • ظروف مفرغی هزاره قبل از میلاد در همدان کشف شد
 • عدم صدور مجوز ساخت و ساز برای ملک
 • بازیگر زن گفت معضلات شدید اقتصادی، بیکاری و تورم گریبان کل مردم را گرفته است
 • اتمام عملیات ساماندهی گود فرهنگ تا ۲ سال آینده
 • اولین نمایش فیلم سینمائی «کژال» در فستیوال کن ۲۰۱۸
 • کارگروه حمایت از کالای ایرانی در اتاق اصناف ایران تشکیل شد
 • تاکید بر حفظ محیط زیست کشور با استفاده از فناوری‌های روز
 • نخستین سکوی دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی تا پایان اردیبهشت راه‌اندازی می‌شود
 • ال‌جی از پس تولید پنل‌های اولد آیفون برمی‌آید؟